Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wycieczka do Wesołej Zagrody

Wycieczka do Wesołej  Zagrody

Dnia 19 października uczniowie z kl. IV i V udali sie wraz z opiekunami do Wesołej Zagrody w gospodarstwie agroturystycznym KACHLINÓWKA na warsztaty pt. "Od ziarenka do bochenka".  Warsztaty te były inauguracją działalności edukacyjnej w Wesołej Zagrodzie.

Na początku uczniowie zwiedzili obejście, gdzie mogli zobaczyć żywe zwierzęta (konia, kaczki, gęsi), a nawet... wydoić sztuczną krowę!  Następnie udali się na zajęcia edukacyjne, które związane były tematycznie z pracą rolnika, zbożem i produktami zbożowymi. W czasie wykonywania zadań dzieci  musiały  wykazać się umiejętnością pracy zgodnie z instrukcją. Przykładowe zadania to: segregowanie ziaren zbóż, obserwowanie przez mikroskop, wykonywanie masy solnej.

Uczniowie mogli także posmakować pysznych produktów zbożowych, zapoznać się z dawnymi narzędziami rolniczymi oraz zrobić sobie zdjęcie  w budce fotograficznej.

Po zajęciach zostali zaproszeni na ognisko, w którym mogli upiec kiełbaski. Otrzymali także drobne pamiątkowe upominki.

Szczególnym punktem programu było wypuszczenie gołębi. Był to znak, że działalność Wesołej Zagrody właśnie ruszyła "na całego".

GALERIA

 

 

 

 

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Zobacz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button