Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Korki dla Łukasza

W roku szkolnym 2016/2017 w II semestrze zbieramy korki dla Łukasza.

 

Kim jest Łukasz?

Chłopiec urodził się z zespołem zaburzeń oddychania, a także z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu połowiczego prawostronnego, przez co ma problemy z prawidłowym poruszaniem się. W krótkim czasie okazało się też, że ma zaćmę wrodzoną obu oczu.

 

Przeszedł kilkanaście operacji. Walczył o poprawę jakości widzenia. Wdała się niestety jaskra. Na dzień dzisiejszy ta choroba jest największym zmartwieniem, ponieważ prawe oczko już zniszczyła i może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Drugie oko jest bezsoczewkowe i bardzo obciążone.

 

Dziś Łukasz jest 12-letnim chłopcem. Chodzi do szkoły w Rytlu. Jest uczniem szóstej klasy i mimo swoich osłabionych sprawności bardzo stara się i pragnie dorównać rówieśnikom. Dzięki stałym ćwiczeniom jego sprawność fizyczna idzie w dobrym kierunku, a tym samym on nabiera pewności siebie i odwagi, co skutkuje tym, że coraz częściej i chętniej otwiera się na ludzi.

 

Konieczna jest więc dalsza rehabilitacja, która wiąże się z bardzo dużymi kosztami, dlatego dziękujemy za zainteresowanie i chęć pomocy. Kuzyn Łukasza chodzi do naszej szkoły, jest uczniem klasy III. Każdy plastikowy korek może pomóc chłopcu. Pierwsza partia korków już została przekazana jego rodzicom.

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Zobacz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button