Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Korki dla Łukasza

W roku szkolnym 2016/2017 w II semestrze zbieramy korki dla Łukasza.

 

Kim jest Łukasz?

Chłopiec urodził się z zespołem zaburzeń oddychania, a także z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu połowiczego prawostronnego, przez co ma problemy z prawidłowym poruszaniem się. W krótkim czasie okazało się też, że ma zaćmę wrodzoną obu oczu.

 

Przeszedł kilkanaście operacji. Walczył o poprawę jakości widzenia. Wdała się niestety jaskra. Na dzień dzisiejszy ta choroba jest największym zmartwieniem, ponieważ prawe oczko już zniszczyła i może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Drugie oko jest bezsoczewkowe i bardzo obciążone.

 

Dziś Łukasz jest 12-letnim chłopcem. Chodzi do szkoły w Rytlu. Jest uczniem szóstej klasy i mimo swoich osłabionych sprawności bardzo stara się i pragnie dorównać rówieśnikom. Dzięki stałym ćwiczeniom jego sprawność fizyczna idzie w dobrym kierunku, a tym samym on nabiera pewności siebie i odwagi, co skutkuje tym, że coraz częściej i chętniej otwiera się na ludzi.

 

Konieczna jest więc dalsza rehabilitacja, która wiąże się z bardzo dużymi kosztami, dlatego dziękujemy za zainteresowanie i chęć pomocy. Kuzyn Łukasza chodzi do naszej szkoły, jest uczniem klasy III. Każdy plastikowy korek może pomóc chłopcu. Pierwsza partia korków już została przekazana jego rodzicom.

Data dodania: 2018-05-11 11:16:24
Data edycji: 2018-05-11 11:17:10
Ilość wyświetleń: 968
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej