Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021 - KONKURSY

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021 - KONKURSY

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

W tym roku DBI 2021 obchodzimy 9 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Przypominamy jednak, że inicjatywy można przeprowadzić nie tylko w lutym, ale do końca marca 2021r.

Akcja zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Dzięki DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

 

 

Zapraszam wszystkich uczniów kl. IV-VIII do udziału w następujących kategoriach konkursowych:

 

1. Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce związanej z hasłem i bezpieczeństwem w sieci. Komiks musi zawierać hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” (przygotowane prace należy złożyć w sekretariacie do 26 lutego 2021r.)

 

2. Konkurs na nakręcenie filmu krótkometrażowego związanego z bezpieczeństwem w sieci i zawierającego hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” - film powinien trwać od 2 do 5 minut. (plik video przesyłamy na szkolawniezy@gmail.com do 26 lutego 2021r.)

 

3. Test wiedzy o bezpieczeństwie w sieci, który odbędzi się 19 lutego 2021r. o godzinie 15:00. (link do testu zostanie udostępniony w dniu konkursu, tj. 19 lutego o godzinie 15:00 - 15:30).

 

 

CELE KONKURSU:

  • Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

 

WARUNKI KONKURSU:

  • Prace muszą być wykonane indywidualnie. Zabronione jest kopiowanie prac osób trzecich.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych.
  • Uczeń może wziąć udział we wszystkich lub w wybranych kategoriach konkursowych.

 

 KRYTERIA OCENY PRAC:

  • Zgodność z tematem.
  • Estetyka wykonania.
  • Pomysłowość.

 

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcam Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

Marzena Zdrojewska - nauczyciel informatyki

Data dodania: 2021-02-09 10:31:23
Data edycji: 2021-02-10 21:12:43
Ilość wyświetleń: 287
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej