Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

          Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

          11 października 2019 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać przygotowując miłe niespodzianki najlepiej wiedzą nie tylko nauczyciele. Eleganckie stroje, symboliczne róże w uczniowskich dłoniach zwiastowały atmosferę szkolnego święta. Życzenia też nie były banalne. Konferansjerzy Piotr i Szymon z Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela… Z tych słów jasno wynika, iż uczniowie doskonale rozumieją w czym tkwi istota nauczycielskiej profesji. Konferansjerzy w humorystycznej konwencji zapraszali uczniów poszczególnych klas do udziału w apelu. Tańcem, śpiewem i wierszem uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie uczniowie klasy V podsumowali pracę nauczycieli odgrywając skecz pokazywali szkołę widzianą oczyma pań sprzątających. Humor przeplatał się z satyrą. Dowcipne dialogi pokazywały pracę nauczyciela jako tę, która dostarcza wielu emocji, ale też wymaga odporności, charakteru i nierzadko fantazji niezbędnej w działaniach na płaszczyźnie nauczyciel i uczeń.

          Nauczyciele i pracownicy szkoły, obdarzeni olbrzymim poczuciem humoru bawili się wybornie, a świadczyły o tym rozlegające się salwy śmiechu. Puenta kabaretowego przedstawienia mile zaskoczyła odbiorców. Młodzież bowiem obiektywnie przyznała, że szkoła to miejsce nauki, a nauczycielom "Za trud, za serce, za uśmiech, dziękują".

          Kolejnym etapem wspólnego spotkania było wręczenie przez panią Izabelę Spychalską dwóch nagród uczennicom z klasy 8 za udzielenie prawidłowych odpowiedzi w konkursie "Zgadnij, kto jest na zdjęciu". Konkurs polegał na odgadnięciu nazwisk nauczycieli, po obejrzeniu zdjęć, które przedstawiały dzieci w latach szkolnych, a nawet wcześniej. Zadanie nie było łatwe, a nagroda kusząca - dzień wolny od odpytywania bądź kartkówki.

          Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki ( samodzielnie wykonane laurki z kamiennymi sowami oraz podkładki w kształcie jabłka). Nad całości przebiegu uroczystości czuwał Samorząd Uczniowski pod opieką pani Sabiny Baczyńskiej.

Data dodania: 2019-10-14 17:50:47
Data edycji: 2019-10-14 18:22:22
Ilość wyświetleń: 915
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej