Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Gminny Konkurs Plastyczny „ROWEROWY MAJ 2018”

Gminny Konkurs Plastyczny „ROWEROWY MAJ 2018”

 


Gminny Konkurs Plastyczny „ROWEROWY MAJ 2018” skierowany był do uczniów wszystkich szkół z gminy Chojnice. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Organizatorem konkursu plastycznego była Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach. W tym roku pragnęliśmy włączyć się w tę akcję organizując konkurs plastyczny. W przyszłym mamy nadzieję włączyć się do ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy maj”. Celem naszego konkursu było przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i ekspresji plastycznej uczniów oraz propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Konkurs miał promować komunikację rowerową w Chojnicach i na terenie Gminy Chojnice. Zachęcać dzieci i ich rodziców do korzystania z innych
środków transportu niż samochód.


Na konkurs napłynęło 56 prac z 8 szkół naszej gminy. Poziom prac był bardzo wysoki. Komisja Konkursowa musiała „sztywno” trzymać się wyznaczonych kryteriów, a pomimo to wybór i tak był bardzo trudny. Jednakże wyłonionych zostało dziesięć najciekawszych prac plastycznych przygotowanych przez uczniów tych szkół, które zostały sowicie nagrodzone przez sponsorów konkursu Salon Rowerowy Kross w Chojnicach oraz Elita GSM. Wszystkie prace zostały wywieszone i pokazane na wystawie zorganizowanej w holu budynku sklepu Salonu Rowerowego Kross Szprychy.com przy ul. Modrej w Chojnicach (Biedronka na ul. Kościerskiej) w dniach 30.05 - 01.06.2018 r. Spośród nich zostały wybrane dwie prace, na które mogli oddać swój głos odwiedzający sklep. Autorzy tych prac zostali również obdarowani dyplomami i nagrodami sponsorów. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymają drobne nagrody za udział w konkursie.

Inwencja twórcza, pomysłowość, technika wykonania prac świadczą o ogromnym potencjale i talentach artystycznych młodych ludzi. Konkurs z takim przesłaniem cieszył się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających jak i samych artystów. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez których konkurs z pewnością nie cieszyłby się takim zainteresowaniem. W przyszłym roku planujemy włączyć naszych uczniów, rodziców, a także grono nauczycielskie do Ogólnopolskiej Kampanii „Rowerowy maj”.

   

Rozstrzygnięcia konkursu:

Spośród 56 nadesłanych prac Komisja Konkursowa wyłoniła 10 prac finałowych, według następujących kryteriów:

   • zgodność pracy konkursowej z tematyką konkursu,

   • pomysłowość i oryginalność,

   • estetyka wykonania pracy

 w tym:

  1. w kategorii wiekowej I-III klasa otrzymuje:

   • miejsca:

    • pierwsze – MAŁGORZATA RUDNIK –SP Nieżychowice

    • drugie – WIKTORIA MACHUT – SP Kłodawa

    • trzecie – MAGDALENA PIEKARSKA- SP Charzykowy

   • dwa wyróżnienia dla:

   • MAJA MAZURKIEWICZ – SP Nieżychowice

   • OLIWIA GRZELAK – SP Nieżychowice

 b) w kategorii wiekowej IV-VII klasa:

   • miejsca:
    pierwsze – OLIWIA MODRZEJEWSKA – SP Kłodawa
    drugie – ZOFIA PIEKARSKA – SP Charzykowy
    trzecie – ADAM BRISZKA – SP Nieżychowice

 

   • dwa wyróżnienia

    WIKTORIA KONKOLEWSKA – SP Ostrowite
    HANNA SKWIERAWSKA - SP Lichnowy

 

NAGRODA SPECJALNA - PUBLICZNOŚCI(ODWIEDZAJĄCYCH SKLEP ):

 

 • AMELIA GRABAN – SP KŁODAWA

 • ALEKSANDRA KNYBA – SP OSTROWITE

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie plastycznym. Zapraszamy po odbiór nagród do Sklepu Rowerowego KROSS w Chojnicach.

 

Opracowała:

Sabina Baczyńska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach.

Data dodania: 2018-08-21 10:31:54
Data edycji: 2018-08-21 10:33:43
Ilość wyświetleń: 747
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook