Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

GÓRA GROSZA - FINAŁ AKCJI

GÓRA GROSZA - FINAŁ AKCJI

     W dniach od 23 listopada do 28 maja odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Była to tym razem inna akcja – w czasie pandemii, dlatego tak długo trwała. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

     Uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, a także pracownicy naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

      Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych kilku miesięcy do skarbonki. Uczniowie naszej szkoły podliczyli, że razem zebraliśmy sumę 206,20 zł. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

     Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie akcji.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

Data dodania: 2021-06-09 18:50:50
Data edycji: 2021-06-09 18:55:01
Ilość wyświetleń: 380
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej