Czcionka:

A+A-

Kontrast:

II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

      Gminny Konkurs Plastyczny „ROWEROWY MAJ 2019” skierowany był do uczniów wszystkich szkół z gminy Chojnice. Organizatorem drugiej już edycji konkursu plastycznego była Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach. Celem było przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i ekspresji plastycznej uczniów oraz propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Konkurs miał promować komunikację rowerową na terenie Gminy Chojnice. Zachęcać dzieci i ich rodziców do korzystania z innych środków transportu niż samochód.

 

       Na konkurs napłynęło 40 prac z 6 szkół naszej gminy. Poziom prac był bardzo wysoki. Komisja Konkursowa musiała „sztywno” trzymać się wyznaczonych kryteriów, a pomimo to wybór i tak był bardzo trudny. Jednakże wyłonionych zostało 13 najciekawszych prac plastycznych, których autorzy zostali sowicie nagrodzeni przez sponsorów konkursu Dyrektor GZO, Salon Rowerowy Kross w Chojnicach oraz Elita GSM.

W kategorii klas młodszych:

I miejsce - Natalia K. - SP Nieżychowice,

II miejsce - Oliwia K. - SP CharzykowY,

III miejsce - Agata S.- SP Nieżychowice.

Wyróżnienia otrzymały Wiktoria M. - SP Kłodawa oraz Zosia K - SP Charzykowy, która również otrzymała nagrodę przyznaną przez odwiedzających wystawę.

W kategorii klas IV – VII:

I miejsce - Viktorija R. - SP Nieżychowice,

II miejsce - Aleksandra K. - SP Ostrowite,

III miejsce -Oliwia M. - SP Kłodawa, której praca również otrzymała nagrodę przyznaną przez odwiedzających pokonkursową wystawę.

Wyróżnienia: Michał G.- SP Nowa Cerkiew, Dominika B. - SP Charzykowy, Martyna P. - SP Ostrowite Łukasz W.- SP Nowa Cerkiew, Paulina K.- SP Ogorzeliny

 

       Wszystkie prace są wywieszone na wystawie zorganizowanej w holu budynku sklepu Salonu Rowerowego Kross Szprychy.com przy ul. Modrej w Chojnicach (Biedronka na ul. Kościerskiej) do 26.06.2019 r. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymają drobne nagrody za udział w konkursie.

 

        Inwencja twórcza, pomysłowość, technika wykonania prac świadczą o ogromnym potencjale i talentach artystycznych młodych ludzi. Konkurs z takim przesłaniem cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem odwiedzających, jak i samych artystów. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez których konkurs z pewnością nie cieszyłby się takim zainteresowaniem.

 

Opracowała: Sabina Baczyńska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach.

Data dodania: 2019-06-12 21:55:01
Data edycji: 2019-06-12 21:58:01
Ilość wyświetleń: 464
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej