Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Poczytaj mi kolego

Poczytaj mi kolego

Od listopada do połowy stycznia w bibliotece szkolnej trwała akcja w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu pod nazwą "Poczytaj mi, kolego".

 

Miała ona na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, integrację uczniowską oraz pożyteczne zagospodarowanie przerw. Dla starszych uczniów była to okazja do szerzenia idei wolontariatu i pochwalenia się techniką pięknego głośnego czytania.

 

Chętnych do udziału w akcji, zarówno tych czytających jak i słuchających, nie zabrakło. Do głośnego czytania zgłosiło się 8 uczniów z klas IV-VI. Czytali oni fragmenty takich książek jak: "Wielki konkurs zagadek", "Ciekawostki o świętach Bożego Narodzenia" oraz krótkie teksty: "10 bałwanków", "Zielony i Nikt", "Kolędy i pastorałki", "Niesforna bułeczka".

 

Spotkania te urozmaiciły Święto Pluszowego Misia w szkole oraz czas przedświąteczny i zimowy. Po każdy spotkaniu pani bibliotekarka organizowała pogadankę, konkursy oraz zabawy. Najmłodsi wychodzili z biblioteki uśmiechnięci, z drobnymi upominkami np. zakładkami do książek.

Data dodania: 2018-05-11 10:51:10
Data edycji: 2018-05-11 10:57:37
Ilość wyświetleń: 168

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Zobacz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button