Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

SZKOŁA PAMIĘTA !

SZKOŁA PAMIĘTA !

     Nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na dziś 25 października 2019 r.

     Jak co roku podejmujemy różne działania mające na celu pielęgnowanie pamięci o naszej historii, upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń, porządkujemy i odwiedzamy groby, zapalamy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, odwiedzamy lokalne miejsca pamięci i zgłębiamy ich historię, sprzątamy i dekorujmy groby.

    #Szkoła pamięta - to akcja pozwalająca dołączyć naszej szkole do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii.

     Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Chcieliśmy, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić - uczniów naszej szkoły na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszych miejscowości. W tym celu uczniowie klasy V udali się do "symbolicznego grobu" ułanów 18. Pułku Ułanów Pomorskich, który znajduje się w lesie Moszczenicy. Tam też spotkali się ze świadkami historii, panem Józefem Kowalskim i panem Janik, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami. Młodsi uczniowie klas II i III porządkowali rodzinne grobowce Wolszlegierów, które znajdują się przy kościele.

Data dodania: 2019-10-30 12:51:11
Data edycji: 2019-11-06 18:13:02
Ilość wyświetleń: 936
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej