Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uczniowie w Centrum Nauki w Gdańsku

06 marca uczniowie klasy II, III i IV uczestniczyli w zajęciach organizowanych w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Udział w tych zajęciach związany był z uczestnictwem szkoły w projekcie „Stawiamy na Edukację”.

 

Odwiedzili niesamowicie ciekawą wystawę „Dookoła Świata” , na której poznali niektóre tajemnice wnętrza ziemi, roślinność, zwierzęta, barwy i zapachy siedmiu kontynentów. Na młodych odkrywców czekało m.in. iglo, wybuchy gejzeru czy doświadczenie tornada. Po interesujących zabawach wśród ciekawostek lądów i mórz, uczestniczyli w zajęciach "Chemia barw".

 

Tydzień później pojechały do centrum starsze klasy. Wystawa „Łamigłówka” w przystępny sposób wyjaśnia trudne matematyczne zagadnienia, jak choćby fenomen Wstęgi Möbiusa czy Trójkąt Pascala albo fraktal Sierpińskiego. Pokazuje też, na czym polega fenomen liczby PI. Z tymi zagadnieniami uczniowie zetkną się na lekcjach matematyki.

 

Na warsztatach pt. "Łamigłówka - kto da więcej?" dzieci rywalizowały rozwiązując zadania matematyczne. Dodatkowym elementem zachęcającym była forma gry strategicznej.

 

Każdy z uczestników podkreślał, że pobyt w Centrum naukowym to świetna okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Można było zrozumieć zasady rządzące wszechświatem, poznać zjawiska fizyczne oraz chemiczne. Cały obiekt zresztą zrobił na nas ogromne wrażenie, bo kontakt z nauką odbywał się w sposób interaktywny.

 

GALERIA

Data dodania: 2018-03-19 12:03:00
Data edycji: 2018-05-11 12:05:07
Ilość wyświetleń: 401
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej