Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Wesołej Zagrody

Wycieczka do Wesołej  Zagrody

Dnia 19 października uczniowie z kl. IV i V udali sie wraz z opiekunami do Wesołej Zagrody w gospodarstwie agroturystycznym KACHLINÓWKA na warsztaty pt. "Od ziarenka do bochenka".  Warsztaty te były inauguracją działalności edukacyjnej w Wesołej Zagrodzie.

Na początku uczniowie zwiedzili obejście, gdzie mogli zobaczyć żywe zwierzęta (konia, kaczki, gęsi), a nawet... wydoić sztuczną krowę!  Następnie udali się na zajęcia edukacyjne, które związane były tematycznie z pracą rolnika, zbożem i produktami zbożowymi. W czasie wykonywania zadań dzieci  musiały  wykazać się umiejętnością pracy zgodnie z instrukcją. Przykładowe zadania to: segregowanie ziaren zbóż, obserwowanie przez mikroskop, wykonywanie masy solnej.

Uczniowie mogli także posmakować pysznych produktów zbożowych, zapoznać się z dawnymi narzędziami rolniczymi oraz zrobić sobie zdjęcie  w budce fotograficznej.

Po zajęciach zostali zaproszeni na ognisko, w którym mogli upiec kiełbaski. Otrzymali także drobne pamiątkowe upominki.

Szczególnym punktem programu było wypuszczenie gołębi. Był to znak, że działalność Wesołej Zagrody właśnie ruszyła "na całego".

GALERIA

 

 

 

 

Data dodania: 2018-10-25 11:33:36
Data edycji: 2018-10-25 14:16:36
Ilość wyświetleń: 610
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej