Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka pierwszej klasy do Chojnic

Wycieczka pierwszej klasy do Chojnic

7 czerwca 2018 r. klasa pierwsza po raz drugi w tym roku szkolnym wybrała się na wycieczkę do Chojnic. Tym razem uczniowie wybrali się do Biblioteki Miejskiej (w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa), gdzie zwiedzili różne działy biblioteki.  W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci.

Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem, jaki obowiązuje w oddziale. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka. Zobaczyli także, gdzie znajduje się księgozbiór, z którego korzysta się wyłącznie w bibliotece, a także jak wygląda największa książka w księgozbiorze i książka dla osób niewidomych. Zapoznały się również z czasopismami przeznaczonymi dla czytelników w ich wieku.

G A L E R I A

Następnie odbyły się zajęcia przyrodniczo - sportowe w Parku Tysiąclecia - uczniowie poznawali różne rośliny parkowe oraz formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Data dodania: 2018-08-21 10:53:56
Data edycji: 2018-08-21 10:54:51
Ilość wyświetleń: 420
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej