Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wyjście do kina na film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" oraz udział w akcji Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

Wyjście do kina na film

W dniu 13 września uczniowie z klasy VI i VIII wybrali się do chojnickiego kina na historyczny film pt: "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Udział w projekcji filmu związany był z programem obchodów 100-lecia niepodległości Polski, który jest realizowany w naszej szkole. Za sprawą filmu uczniowie mogli poznać istotne fakty związane z udziałem Polaków w walkach w czasie II wojny światowej oraz zrozumieć, jaką rolę odegrali polscy piloci w powietrznej bitwie o Anglię.

Film doskonale wpisuje się w patriotyczne obchody oraz jest  ciekawym sposobem na poszerzenie wiedzy historycznej. Ten seans z pewnością przyczynił się do wzrostu poczucia tożsamości narodowej naszej młodzieży, a wzorowe zachowanie świadczy o pozytywnym odbiorze i wrażeniu, jakie film wywarł.

Kolejnym punktem wycieczki był Park Tysiąclecia, w którym młodzi recytatorzy z klas: VI i VIII czytali fragmenty powieści ukazujące losy Cezarego Baryki na tle historycznych wydarzeń związanych z odradzającą się po 123 latach niewoli Polską. Tekst nie jest w kanonie lektur szkoły podstawowej, jednak uczniowie z wielkim zaangażowaniem czytali wybrane przez nauczyciela języka polskiego p. Mariettę Łońska fragmenty. W ten oto sposób na tle przyrody braliśmy udział w akcji Narodowego Czytania organizowanego przez Prezydenta RP
od 2012 r.
Data dodania: 2018-10-03 10:46:19
Data edycji: 2018-10-04 16:36:54
Ilość wyświetleń: 587
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej